Od 2005 roku zajmuję się twórczością w technikach ceramicznych i posiadam specjalistyczne wykształcenie w tej dziedzinie. Realizacja projektów w szlachetnym i trwałym tworzywie jakim jest ceramika daje mi wręcz nieograniczone możliwości kształtowania formy oraz koloru i tym samym tworzenia autorskich idei w oparciu o własny język artystyczny, warsztat i technologię.

W swojej twórczości artystycznej skupiam się głównie na tworzeniu obrazów ceramicznych w formie mozaik. Mozaika – specyficzna odmiana malarstwa w architekturze, od wieków towarzyszy nam, zdobiąc fasady czy wnętrza otaczających nas budowli. Od czasów Renesansu praktycznie nieprzerwanie rozwija się i tworzy unikatowe relacje na styku architektury i sztuki. Przeżywa okresy rozwoju i stagnacji. Moje prace stanowią próbę wskrzeszenia i ponownego zastosowania tej techniki w okresie, gdy relacje architektury ze sztuką pozostawiają wiele do życzenia, a w ostatnich kilkudziesięciu latach praktycznie w ogóle przestały istnieć.

Kluczowym bodźcem mojej twórczości jest obserwacja natury w jej czystej postaci niezakłóconej działalnością człowieka i zachwyt nad jej złożonością, oraz relacjami między poszczególnymi organizmami. Narracyjny, czasem ilustracyjny charakter przedstawień jest odzwierciedleniem moich zainteresowań legendami, baśniami i podaniami zarówno rodzimymi, jak tymi z najdalszych zakątków świata.

Edukacja